Pranešimai spaudai

Vilnius, 06 gruodis, 2016

Sukurtas pirmasis edukacinis video klipas lietuvių kalba apie krūtų savityrą

Nacionalinio vėžio instituto, Nacionalinės krūties ligų asociacijos ir farmacijos kompanijos „Roche Lietuva“ iniciatyva sukurtas pirmas originalus edukacinis filmukas apie krūtų savityrą, skirtas moterims, kurioms rūpi jų sveikata.

Teisingai atliekama ir reguliari krūtų savityra padeda aptikti ankstyvus krūties pakitimus, kartais net vėžį. Šiemet gegužę atlikta moterų apklausa parodė, kad tik kas trečia moteris geba savarankiškai atlikti savo krūtų patikrą.

Siekiant paprastai ir suprantamai mokyti moteris teisingos krūtų savityros, buvo sukurtas pirmasis edukacinis filmukas lietuvių kalba. Jame žingsnis po žingsnio aiškinami ir demonstruojami visi krūtų savityros etapai.

Anot Nacionalinio vėžio instituto gydytojos onkologės radioterapeutės Šarūnės Liukpetrytės, tikimasi, kad ši edukacinė priemonė paskatins moteris būti dėmesingesnes savo sveikatai. „Dažnai moterys kreipiasi į onkologus pačios apsičiuopusios darinius krūtyse, – sako gyd. Š. Liukpetrytė. – Tačiau didžioji dalis iš jų  krūtų savityrą atlieka netaisyklingai. Noriai dalyvavau projekte, kurio tikslas išmokyti Lietuvos moteris nuo jaunystės taisyklingai apsičiuopti krūtis ir atlikti krūtų savityrą reguliariai.“

Šis filmukas yra šių metų spalio mėnesį pradėtos šviečiamosios kampanijos „Ar pažymėjote savo darbų sąraše pasitikrinti sveikatą?“ dalis.

 

 

 

Edukacinio video klipo nuoroda:

 

 

 

https://www.youtube.com/embed/VfTg2GpWX-M