Pranešimai spaudai

Vilnius, 10 kovas, 2016

Patvirtinta moterims skirto „Roche“ CINtec® PLUS Cytology tyrimo klinikinė nauda, esant gimdos kaklelio epitelio pakitimams citologinės patikros metu

„Roche“ grupės narė ,,Ventana Medical Systems, Inc.“ („Ventana“) 2015 m. liepos mėnesio „Cancer Cytopathology“1numeryje paskelbė naujausius PALMS (Primary ASC-US LSIL Marker Study) tyrimo rezultatus. PALMS tyrimas buvo skirtas įvertinti CINtec®PLUSCytology2tyrimo diagnostinį efektyvumą nustatant ikivėžines gimdos kaklelio ligas. Tyrime dalyvavo daugiau negu 27 000 moterų penkiose Europos šalyse. Tyrimu buvo siekiama palyginti CINtecPLUSCytology su ŽPV, bei PAP citologinių patikros metodų efektyvumą.

Naujausioje PALMS tyrimo rezultatais pagrįstoje publikacijoje CINtec PLUS Cytology tyrimas buvo lyginamas su didelės rizikos ŽPV tipų  DNR tyrimu, taikomu pirminiam vertinimui ar stebėsenai esant PAP citologinio tyrimo rezultatams su nedideliais pakitimais. Tyrimas patvirtino, kad CINtec PLUS Cytology  būdingas didesnis specifiškumas, o jo bendras efektyvumas nustatant ikivėžinėmis ligomis sergančias moteris buvo didesnis nei HC2 ŽPV tyrimo. Gauti rezultatai leidžia daryti išvadą, kad naudojant CINtec PLUS Cytology tyrimą citologinėje patikros programoje, galima sumažinti perteklinio gydymo atvejų skaičių.  

„Naujausi PALMS rezultatai patvirtina ankstesnių klinikinių tyrimų metu gautus duomenis, parodžiusius, kad į gimdos kaklelio vėžio patikros programą įtrauktas CINtec PLUS Cytology tyrimas gali būti naudingas tiek gydytojams, tiek pacientams,“ – teigia PALMS tyrimą vykdžiusi tyrėja ir straipsnio autorė dr. Christine Bergeron (Laboratoire Cerba, Cergy Pontoise, Prancūzija). „Po pirminio gimdos kaklelio vėžio tyrimo, esant pakitusiems patikros rezultatams, taikomas CINtec PLUS Cytology tyrimas gali būti labai naudingas išskiriant moteris, kurioms reikia nedelsiant atlikti kolposkopiją ir vykdyti tolesnius diagnostinius tyrimus bei tas moteris, kurioms gali būti taikomi mažiau invaziniai metodai“.

Kiekvienais metais pasaulyje diagnozuojama daugiau negu 500 000 naujų gimdos kaklelio vėžio atvejų3, o vidutinis pacienčių išgyvenamumas  per dešimties metų laikotarpį yra tik apie 50 procentų.3 ŽPV infekcijos yra dažnos ir lemia beveik visus gimdos kaklelio vėžio atvejus3, tačiau gydomos turi būti tik persistuojančia ŽPV infekcija sergančios moterys, kurioms išsivystė aukšto laipsnio ikivėžiniai gimdos kaklelio pakitimai. CINtec PLUS Cytology tyrimas buvo sukurtas padėti identifikuoti moteris, užsikrėtusias vėžį galinčiomis sukelti ŽPV infekcijomis, ir atskirti jas nuo praeinančiomis infekcijomis sergančių moterų.

„PALMS tyrimo rezultatai sutampa su duomenimis, gautais daugelio kitų paskelbtų tyrimų metu,“ – teigia CINtec ir ŽPV sukeliamų ligų produktų vadovas Tim Himes. „Dauguma šalių pereina prie pirminės ŽPV patikros, todėl ryškiai padidėja geresnio pagalbinio tyrimo poreikis. Mes džiaugiamės matydami, kad CINtec PLUS Cytology tyrimas yra labai efektyvus, naudojant jį kaip pagalbinį tyrimą. Įveikęs žinomus PAP citologinio metodo trūkumus, šis tyrimas gali būti naudingas moterims, gydytojams ir patikros programoms visame pasaulyje“.

„Ventana Medical Systems, Inc.“ – „Roche“ grupės narė, kurianti ir gaminanti instrumentus bei reagentus, padedančius automatizuoti  audinių apdorojimą ir stiklelių dažymą atliekant vėžio diagnostiką. VENTANA sprendimai yra naudojami klinikinės histologijos ir vaistų tyrimų laboratorijose visame pasaulyje. Bendrovės  intuityvios, integruotos dažymo ir  darbo srautų valdymo platformos bei skaitmeninės patologijos sprendimai  padidina  laboratorijų darbo efektyvumą bei padeda patologinės anatomijos specialistams sumažinti klaidų skaičių, diagnozuoti bei priimti pagrįstus gydymo sprendimus. Kartu su „Roche“ „Ventana Medical Systems, Inc.“ plėtoja  individualios sveikatos priežiūros strategiją, kurios tikslas - bendrai kuriant vaistus ir diagnostikos sistemas nustatyti pacientų tinkamiausią gydymą.

Apie „Roche“

Bendrovės „Roche“ centrinė būstinė įsikūrusi Bazelyje (Šveicarija). „Roche“ yra didžiausia pasaulyje biotechnologijų bendrovė ir lyderė tyrimais pagrįstos sveikatos priežiūros srityje, kurianti vaistus ir diagnostikos priemones.

„Roche“ gamina vaistus onkologinėms, virusų sukeltoms, uždegiminėms, centrinės nervų sistemos ligoms gydyti. Bendrovė yra pasaulinė lyderė in vitro ir vėžio diagnostikos srityje, taip pat diabeto priežiūros srityje.

Savo sveikatos priežiūros strategiją bendrovė grindžia individualiu požiūriu į kiekvieną ligonį. Taip sukuriami vaistai ir diagnostikos priemonės, kuriais galima akivaizdžiai pagerinti ligonių sveikatą, gyvenimo kokybę ir prailginti  gyvenimo trukmę.

„Roche“ buvo įkurta 1896 metais ir jau daugiau nei šimtmetį prisideda prie sveikatos gerinimo visame pasaulyje. Net dvidešimt keturi bendrovės „Roche“ sukurti medikamentai (antibiotikai, vaistai nuo maliarijos, chemoterapiniai vaistai) įtraukti į Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) būtinųjų vaistų sąrašą.

Bendrovės „Roche“ padaliniuose 2014 metais dirbo daugiau negu 88 500 darbuotojų visame pasaulyje, o į tyrimų ir vystymo programas buvo investuota daugiau nei 8,9 milijardo Šveicarijos frankų. Įmonių grupės apyvarta siekė 46,8 milijardo Šveicarijos frankų. Įmonių grupė „Roche“ valdo bendrovę „Genentech“ (JAV), jai priklauso kontrolinis Japonijos įmonės „Chugai Pharmaceutical“ akcijų paketas.

 

Daugiau informacijos galite rasti internete adresu  www.roche.comwww.roche.lt.

Visi pranešime paminėti prekių ženklai yra saugomi įstatymų.

Papildoma informacija www.ventana.com/cervical

Nuorodos:

  1. Bergeron C, Ikenberg H, Sideri M, Denton K, Bogers J, Schmidt D, Alameda F, Keller T, Rehm S, Ridder R, and for the PALMS Study Group. Prospective evaluation of p16/Ki-67 dual-stained cytology for managing women with abnormal Papanicolaou cytology: PALMS study results. Cancer Cytopathol. 2015; 123(6):373-381
  2. CINtec® PLUS Cytology tyrimas platinamas ne visose šalyse.
  3. WHO Fact Sheet 380, March 2015: http://www.who.int/mediacentre/factsheets/fs380/en/