Imunoterapija

 

Priešvėžinė imunoterapija

Priešvėžinė imunoterapija veikia vidines imuninės sistemos jėgas ir skatina nuosavą žmogaus imunitetą kovoti su vėžiu. Priešvėžinė imunoterapija yra daugiausia vilčių teikiantis naujas vėžio gydymo metodas nuo pirmosios chemoterapijos atsiradimo 1940 metų pabaigoje.

Daugiau...

 

Imunoterapijai 100 metų

Mintis panaudoti nuosavą organizmo imuninę sistemą kovai su vėžiu pirmą kartą mokslininkams kilo daugiau kaip prieš šimtą metų. Šiandien nauji „Roche” ir kitų mokslininkų tyrimai bei JAV Maisto ir vaistų agentūros (angl. FDA) ir Europos vaistų agentūros (angl. EMA) patvirtinimą gavę naujausi vaistai yra šios idėjos realizavimas – šiuolaikinė priešvėžinė imunoterapija sukelia ilgalaikį efektą, kurio dažniausiai nepavyksta pasiekti kitais gydymo būdais.

Daugiau...

 

Priešvėžinio imuninio atsako ciklas

Pirmą kartą vėžio imuninis ciklas, kurį sukūrė Danas Chenas ir Ira Mellmanas buvo išspausdintas žurnale „Immunity“ 2013 metais. Šis ciklas tapo priešvėžinės imunoterapijos tyrimų modeliu. Perskaitykite istoriją „Paskui imuninį ciklą”, kurioje pasakojama apie „Eureka!” momentą ir jį lydėjusį ciklo atradimą.

Daugiau...

 

Paskui imuninį ciklą

Galbūt viskas vyksta laboratorijoje tarp burbuliuojančių mėgintuvėlių ir besisukančių centrifugų arba popieriais apkrautame kabinete, arba ir ten, ir ten, kur mokslininkas išplėstomis akimis ir pasišiaušusiais plaukais kažką skubotai rašo. Jis arba ji piešia raides, rodykles ir žymi formules ant lapų, lentoje arba ant langų. Žinoma, langai būtų geriau, nes galėtumėme matyti ir užrašus, ir „išprotėjusį“ rašytoją.

Daugiau...

 

 

2017 m. "We Care" tarptautinio projekto, kurio metu apklausti 9629 dalyviai iš 6-ių Europos šalių ir Kanados, tikslas buvo įvertinti visuomenės žinias apie šlapimo pūslės vėžį ir nustatyti pagrindinius barjerus geresnei šlapimo pūslės vėžio diagnostikai ir gydymui.1

Daugiau...

 

 

Priešvėžinė imunoterapija skatina paciento imuninę sistemą kovoti su piktybinemis ląstelėmis ir jas sunaikinti.

Daugiau...

 

 

Metastazavusio šlapimo puslės vėžio gydymas iš esmės netobulėjo beveik 30 metų.Šlapimo puslės vėžys yra pirmajame dažniausių vėžių dešimtuke pasaulyje. Diagnozės nustatymo metu, maždaug 1 iš 10 atvejų šlapimo puslės vėžys jau būna išplitęs.4

Daugiau...

 Plaučių vėžys yra dažniausias vėžio tipas jau keleta dešimtmečių, dėl šio vėžio miršta 1 iš 5 vėžiu sirgusių pacientų.1 Per metus nuo plaučių vėžio miršta daugiau žmonių, negu dėl krūties, gaubtinės ir tiesiosios žarnos bei prostatos vėžio kartu sudėjus.

Daugiau...