ŽPV reikšmė gimdos kaklelio vėžiui

ŽPV reikšmė gimdos kaklelio vėžiui

Kas tai yra ŽPV?

Žmogaus papilomos virusas (ŽPV) yra itin paplitęs virusas. Egzistuoja daugiau kaip 150 ŽPV tipų. Tačiau sveikatos problemų, pavyzdžiui, lyties organų karpas ar vėžį, sukelia tik kai kurių tipų ŽPV.

Kaip užsikrečiama ŽPV?

Kaip užsikrečiama ŽPV?

Pagrindinis ŽPV perdavimo kelias yra odos kontaktas. Beveik visi lytiškai aktyvūs suaugusieji kažkuriuo savo gyvenimo laikotarpiu užsikrečia ŽPV. Tai nepriklauso nuo jūsų, jūsų partnerio ar gyvenimo būdo. Nuo pirmojo užsikrėtimo iki kokių nors simptomų pasireiškimo gali praeiti daug metų. Daugeliu atveju organizmas pašalina ŽPV. Tačiau jeigu ŽPV ilgai nepasišalina iš organizmo, tam tikrų didelės rizikos tipų ŽPV gali sukelti vėžį, pavyzdžiui, gimdos kaklelio vėžį.

Kaip sužinoti, ar esu užsikrėtusi ŽPV?

Kaip sužinoti, ar esu užsikrėtusi ŽPV?

Daugelis didelės rizikos tipo ŽPV nesukelia jokių simptomų, yra nekenksmingi ir pašalinami imuninės sistemos per dvejus metus. Bet kurio asmens ŽPV tyrimo rezultatas gali būti teigiamas. Tyrimas yra vienintelis tikslus būdas sužinoti, ar esate užsikrėtusi ŽPV.

Kaip atliekamas ŽPV tyrimas?

Kaip atliekamas ŽPV tyrimas?

ŽPV tyrimo mėginys imamas taip pat, kaip PAP tepinėlis. PAP tepinėlio tyrimą ir ŽPV tyrimą galima atlikti iš to paties mėginio. Gydytojas išsiunčia paimtą mėginį į laboratoriją, kurioje atliekami ŽPV tyrimai.

Ar man anksčiau buvo atliktas ŽPV tyrimas?

Kaip sužinoti, ar esu užsikrėtusi ŽPV?

Daugelyje šalių per patikrą pirmiausia atliekamas PAP tyrimas, tačiau yra daug šalių, kuriose į patikrą taip pat įtraukta kokia nors ŽPV tyrimo forma, kuri kartais taikoma kaip pirminis patikros tyrimas, atliekama kartu su PAP tepinėliu arba taikoma kaip tolimesnis tyrimas, kai gaunami nenormalūs PAP tyrimo rezultatai.

Kas yra ŽPV 16 ir ŽPV 18?

Kas yra ŽPV 16 ir ŽPV 18?

Egzistuoja daugiau kaip 150 skirtingų ŽPV tipų. Ne visų tipų ŽPV yra pavojingas. tačiau kai kurie kelia didesnę vėžio riziką. ŽPV 16 ir ŽPV 18 yra didžiausią riziką keliantys viruso tipai, sukeliantys apie 70 % gimdos kaklelio vėžio atvejų.

Esu pasiskiepijusi ŽPV vakcina. Ar vis tiek turėčiau atlikti ŽPV tyrimą?

Esu pasiskiepijusi ŽPV vakcina. Ar vis tiek turėčiau atlikti ŽPV tyrimą??

Taip. Ekspertai rekomenduoja vis tiek atlikti įprastinį patikros tyrimą. Vakcina neapsaugo nuo visų didelės rizikos tipo virusų.