Personalizuoto sveikatos priežiūros lyderis

Pereinama nuo universalaus prie personalizuotos priežiūros kiekvienam asmeniui požiūrio.
Tikime, kad personalizuota medicina gali pakeisti pacientų gyvenimą, nes leidžia teikti kiekvienam žmogui pritaikytą sveikatos priežiūrą – veiksmingiau ir greičiau apsaugoti nuo ligų, jas diagnozuoti ir gydyti.

Kas yra personalizuota medicina?

Hipokratas

Koks yra personalizuotos medicinos principas?

Įvairiomis ligomis sergantys pacientai būdavo gydomi tais pačiais vaistais, o gydytojai svarstydavo, kodėl šie vaistai vieniems pacientams padeda, o kitiems – ne.

Mokslininkai pradėjo geriau suprasti ligų kilmę, išmoko tiksliau jas apibūdinti ir diagnozuoti, remdamiesi molekulinio lygio pakitimais. Pavyzdžiui, vėžys nėra vienalytė liga. Priešingai, jis atsiranda dėl daugybės genetinių mutacijų. Šiuo metu žinoma 250–300 vėžio tipų ir potipių.

Taigi, dabar iš esmės pasikeitęs ir gydymo parinkimas. Gydytojai gali nustatyti ligą skatinančius veiksnius ir geriau prognozuoti, kaip kiekvienas pacientas reaguos į skiriamą gydymą. Moderniais diagnostiniais tyrimais ir priemonėmis galima aptikti specifinius genetinius pokyčius ar kitus sutrikimus ir imtis juos gydyti.

Mūsų supratimas apie medicinos problemas ir toliau gerėja. Pavyzdžiui, pradedame ieškoti atsakymų į tai, kokie veiksniai skatina tam tikrų ligų, kaip antai Alzheimerio ligos, atsiradimą. Milijonų pacientų kasdienio gydymo patirtis dokumentuojama, archyvuojama, tačiau vis dar sunkiai panaudojama siekiant suprasti, kaip būtų galima pagerinti jų gydymą.

Tobulėjant skaitmeninėms technologijoms, galėsime vis tiksliau pritaikyti medikamentinį gydymą kiekvieno paciento ar atskirų jų grupių poreikiams. Bus sukaupiama, išsaugoma ir išanalizuojama vis daugiau informacijos, siekiant geriau suprasti, kaip prasideda ligos ir kokiais kasdieniais simptomais jos pasireiškia pacientams. Be to, tobulinant molekulinius ir kitus naujus diagnostinius metodus, visi šie duomenys iš esmės pakeis vaistų paieškos, kūrimo, registravimo ir kompensavimo procesus, pacientų ir gydytojų sprendimų, kada ir kaip gydyti tam tikras ligas, priėmimą.

Nauji diagnostiniai tyrimai, pvz.padeda paciento audiniuose nustatyti specifinius genetinius pokyčius arkurie leidžia suprasti ligos priežastis molekuliniu lygiu.

Kadangi tą pačią ligą gali sukelti skirtingos ar kelios priežastys, mokslininkai gali išskirti skirtingus pacientų pogrupius.

Tikslinės molekulės kūrimas.

Tinkamų pacientų įtraukimas į klinikinius tyrimus.

Biologinių žymenų identifikavimas, vaistų ir diagnostinių tyrimų kūrimas, siekiant nustatyti ir koreguoti organizmo veiklos sutrikimus.

Greitesnės vaisto registracijos kontroliuojančiose institucijose pagrindimas personalizuotos medicinos duomenimis.

Kas keičiasi?

 • Nuo pirminio požiūrio į ligos lokalizaciją organizme

  link supratimo, kokie veiksniai lemia ligos atsiradimą molekuliniu lygiu

 • Nuo mėginimų ir klaidų

  link nuoseklaus mokymosi iš kiekvieno paciento patirties ir diagnozės nustatymo

 • Nuo vieno tipo vaisto visiems pacientams

  link gydymo pritaikymo specifiniams kiekvieno paciento poreikiams

 • Nuo popierinių dokumentų

  link skaitmeninių platformų, leidžiančių dalytis klinikinės praktikos ir mokslinių tyrimų įžvalgomis

Kam tai naudinga?

Gydytojams

 • Tiksliau priimami sprendimai skiriant gydymą ir gerinant pacientų gydymo rezultatus

 • Didesnis aiškumas vis sudėtingesnėje įvairių gydymo galimybių aplinkoje

Pacientams

 • Pagerėjusi gyvenimo kokybė ir pailgėjusi gyvenimo trukmė

 • Mažiau nereikalingų gydymo metodų, mažiau šalutinio poveikio apraiškų ir mažesnės gydymo išlaidos priimant tikslesnius sprendimus dėl to, kada ir kaip gydyti ligą

 • Tvirtesnis žinojimas ir didesnė sėkmingo gydymo galimybė

Visuomenei

 • Veiksmingesnis sveikatos apsaugos sistemos išteklių panaudojimas

 • Didesnis išgydomumas

 • Mažesnė ligos našta

Kokios ligos šiuo metu gydomos taikant Roche personalizuotos medicinos metodus?

Koks progresas pasiektas gydant plaučių vėžį?

Tiksliniai gydymo metodai pagrįsti molekulinėmis ligų priežastimis. Tai reiškia, kad gydymas parenkamas atsižvelgiant į nustatytus biologinius žymenis ir atitinkamų diagnostinių tyrimų rezultatus, kurie parodo pacientų audinių mėginiuose aptinkamas mutacijas ar genetinius pokyčius. Pavyzdžiui, anksčiau nesmulkialąstelinis plaučių vėžys (NSLPV) buvo diagnozuojamas tiesiog kaip vieno tipo liga. Šiuo metu nustatyta keliolika genų mutacijų, kurios gali būti svarbios šio tipo vėžio atsiradimui. Taigi diagnostiniais tyrimais nustačius tam tikrus biologinius žymenis galima paskirti pacientams veiksmingesnį, tikslesnį, į taikinį nukreipto gydymo metodą.

XXI a. 1-asis dešimtmetis
Dabar

Video

FoundationMedicine tyrimo metodas
Apie vėžį

Parsisiųsti

Infografikas: ištirkime vėžio genomą

Daugiau istorijų

Peržiūrėti visas istorijas

Šioje svetainėje pateikiama informacija apie gaminius, kurie skirti įvairioms tikslinėms grupėms, ir joje gali būti duomenų apie gaminius arba informacijos, kuri jūsų šalyje nėra prieinama arba negalioja. Atminkite, kad mes neprisiimame jokios atsakomybės už tai, kad susipažįstate su tokia informacija, kuri gali neatitikti kokių nors jūsų kilmės šalyje taikomų teisinių procedūrų, taisyklių, registracijos arba naudojimo reikalavimų.

KontaktaiPasaulyjelinkedinfacebooktwitterinstagramyoutubeApie „Roche“FarmacijaKarjeraNaujienosFinansinis skaidrumas ir atskaitomybėPrivatumo pareiškimas (sveikatos priežiūros specialistams, klientams, verslo partneriams)Pareiškimas dėl teisinių klausimųPrivatumo pareiškimas farmakologinio budrumo, medicininės informacijos ir skundų dėl produktų srityje