Pakalbėkime apie trigubai neigiamą krūties vėžį

Praskleiskime uždangą ir atidžiau pažvelkime į dažnai nepastebimą ligą

Jau daugelį metų tiriame krūties vėžį ir galime pasakyti, kad trigubai neigiamas krūties vėžys yra sunkiausiai gydymui pasiduodanti, agresyviausia šios ligos forma, kuriai net nėra standartizuoto gydymo. Navikas sudėtingas, tačiau esame pasiryžę siekti pažangos šioje srityje.
Dr. Nana Scotto
„Roche“ Krūties vėžio ir piktybinių ginekologinių navikų franšizės vadovė

Trigubai neigiamas krūties vėžys yra rečiausia šios ligos forma, nepaisant to, kad sudaro 15–20 % visų atvejų.1 Ši krūties vėžio forma nuo kitų skiriasi pamatine naviko biologija, moterų, patenkančių į padidintos rizikos susirgti šia liga grupę, tipu ir tuo, ką jos patiria ligos diagnozavimo ir gydymo metu.

Trigubai neigiamas krūties vėžys, nepasižymintis nė vienu iš trijų krūties vėžio ląstelėms būdingų požymių, yra rimtas klinikinis išbandymas, o moterims, išgirdusioms šią diagnozę, gali atrodyti, kad vilties nugalėti ligą praktiškai nėra.

Kiekvienai, išgirdusiai krūties vėžio diagnozę, naujienos yra blogos. O toms, kurių ligos istorijoje įrašomas trigubai neigiamas krūties vėžys, gydymo metodų pasirinkimas kur kas labiau ribotas nei kitų krūties vėžio formų atveju.
Biurrún Martínez
Ispanijos sergančiųjų krūties vėžiu federacija (FECMA)

Moterys, kurioms diagnozuotas trigubai neigiamas krūties vėžys, rečiau po diagnozės išgyvena penkerius metus nei sergančios kita krūties vėžio forma.2 Kai gydymo galimybės tokios ribotos, o prognozės prastos, itin svarbu tęsti trigubai neigiamo krūties vėžio mokslinius tyrimus.

Ypatingai svarbu tęsti tyrimus – mes taikome naujus metodus, daugiausia dėmesio skirdami imuninės sistemos vaidmeniui atpažįstant ir sunaikinant vėžines ląsteles, metodus kurie galėtų padėti rasti naujų būdų, kaip pagerinti pacienčių gydymo galimybes ateityje. Mūsų tikslas – taikant mokslinius metodus suteikti daugiau vilties trigubai neigiamu krūties vėžiu sergančioms moterims ir mes dirbame šia linkme kartu su medikų bendruomene ir pacientų organizacijomis.
Dr. Nana Scotto
„Roche“ Krūties vėžio ir piktybinių ginekologinių navikų franšizės vadovė

Bendrovė „Roche“ turi ilgametį įdirbį krūties vėžio srityje ir, siekdama pagerinti trigubai neigiamu krūties vėžiu sergančių pacienčių gydymo rezultatus, yra pasiryžusi tęsti šios sudėtingos ligos tyrimus. Mūsų atliekami tyrimai ir kuriami nauji gydymo metodai leidžia tikėtis, kad netolimoje ateityje bus įmanoma trigubai neigiamu krūties vėžiu sergančioms moterims pasiūlyti ne mažiau gydymo galimybių nei sergančioms bet kuria kita krūties vėžio forma.

Tikiu, kad yra vilties, nes prieš 10–15 metų krūties vėžys nusinešdavo labai daug moterų gyvybių, o atsiradusios ankstyvos diagnostikos galimybės ir nauji gydymo metodai leido akivaizdžiai pagerinti išgyvenamumo rezultatus. Dabar atėjo trigubai neigiamo krūties vėžio eilė ir reikia vilties, kad sprendimai iš tiesų bus rasti.
Concepción Biurrún Martínez
Ispanijos sergančiųjų krūties vėžiu federacija (FECMA)

Literatūra

  1. Yao H et al. Triple-negative breast cancer: is there a treatment on the horizon? Oncotarget. 2017;8(1):1913–1924

  2. Li X et al. Triple-negative breast cancer has worse overall survival and cause-specific survival than non-triple-negative breast cancer. 2016;161(2):279-287.

Parsisiųsti

please be aware that you are leaving this website.