Gyvenimas su IS – mano įkvėpimas

Vaizduojamojo meno atstovė iš Prancūzijos Dorothy Shoes pasakoja apie savo gyvenimą ir kaip IS įkvepia jos kūrybą.

Kiekvienų metų gegužės mėnesį IS bendruomenė susirenka minėti Pasaulinės IS dienos ir pažymi ją įvairiomis visą mėnesį vykstančiomis veiklomis. Būtent šiuo metu viso pasaulio žmonės dalijasi savo istorijomis, didina žinomumą ir organizuoja kampanijas su visais ir už visus, kenčiančius nuo išsėtinės sklerozės.

Atsižvelgdami į šių metų temą „Gyvenimas su IS“ demonstruojame vaizduojamojo meno atstovės Dorothy Shoes, kuri ne tik kiekvieną dieną gyvena su IS, bet ir semiasi iš jos įkvėpimo, darbus.

ColèresS Planquées (tai reiškia „užslėptas pyktis“) yra prancūziško išsėtinės sklerozės pavadinimo – sclérose en plaques – anagrama. Sirgdamas IS tarsi netenki dalies savo tapatybės, dalies savo minčių, dalies to, ką žinai. Kai man buvo diagnozuota IS, jaučiausi taip, tarsi negalėčiau nieko daryti.
Published undefined
Sirgdamas IS jautiesi taip, tarsi kiekvieną minutę, kiekvieną valandą, kiekvieną dieną, kiekvieną savaitę, kiekvieną mėnesį – visą laiką – po tavo kūną bėgiotų vabaliukai. Šį smeigtukų ir adatėlių pojūtį patiria dauguma IS sergančių žmonių.
Daugelis IS sergančių žmonių jaučiasi taip, tarsi po jų kojomis būtų paklota lipnios vatos. Tai nėra skausmingas, greičiau erzinantis pojūtis, kurio negali atsikratyti.
Mano smegenys nebegali daryti kelių dalykų tuo pačiu metu – ši liga užima tiek daug vietos žmogaus gyvenime ir galvoje. IS visuomet yra tavo viduje, ji tarsi monstras, lipnus monstras tavo galvoje.
Šis kaip siena nutapytas nuogos merginos paveikslas simbolizuoja faktą, kad net jei ligos nematai, ji vis tiek egzistuoja.

Gyvenimas su IS – mano įkvėpimas

Noriu tamsai suteikti šiek tiek šviesos.

please be aware that you are leaving this website.