Informacija ir asmeninės sergančiųjų NMOSD gyvenimo istorijos

Optinio neuromielito spektro sutrikimas (angl. Neuromyelitis optica spectrum disorder; NMOSD) yra reta, visą gyvenimą trunkanti ir sekinanti autoimuninė centrinės nervų sistemos (CNS) liga, pasireiškianti tik keliems šimtams tūkstančių pasaulio žmonių.

NMOSD pirmiausia pažeidžia regos nervus ir nugaros smegenis, todėl gali sukelti aklumą, raumenų silpnumą ir paralyžių.


NMOSD dažniausiai prasideda tada, kai žmogus yra produktyviausias, t.y. nuo 30 iki 40 metų.


Marijai NMOSD diagnozė buvo nustatyta prieš 13 metų. Kartu su savo vyru Jesus (jų santuoka trunka ilgiau nei 20 metų) kasdien susiduria su ligos diktuojama realybe, tačiau ir toliau džiaugiasi gyvenimu kartu. Jie sutiko papasakoti apie tai.

Sergant NMOSD, organizmo imuninė sistema normalų CNS audinį pradeda vertinti kaip svetimą, todėl ima veikti regos nervą ir nugaros smegenų audinius. Vis dėlto tiksli NMOSD priežastis iki šiol nėra žinoma.

Nors daugelį NMOSD atvejų galima nustatyti atlikus diagnostinius tyrimus, tačiau iki šiol pacientams dažnai yra priskiriama klaidinga diagnozė - išsėtinė sklerozė, nes panašūs šių ligų požymiai bei simptomai, įskaitant tai, kad dažniau pasireiškia moterims ir yra būdinga recidyvuojanti eiga.

Avery Allmond šios ligos diagnozė buvo nustatyta greitai – vos sulaukus 19 metų, tai pavyko dėl pažangios sveikatos priežiūros. Nepaisant to, kad ligos diagnozę išgirdo tokia jauna, Avery gyvenimas nedaug tepasikeitė. Štai ką ji sako:

NMOSD poveikis pacientams ir ateities tyrimai

NMOSD yra progresuojanti liga: kaskart paūmėjus pasireiškia vis daugiau jos simptomų, kurie dažnai sutrikdo gebėjimą judėti ar sukelia aklumą.kad geriau suprastumėte NMOSD poveikį pacientams ir tai, kodėl „Roche“ bendrovė įsipareigojo padėti šia liga sergantiems pacientams.

Šiuo metu nėra registruotų NMOSD gydyti skirtų vaistų, tačiau mes atliekame didelės apimties mokslinius tyrimus, kad galėtume sukurti inovatyvius ir veiksmingus šios ligos gydymo būdus bei pagerinti pacientų gyvenimo kokybę. „Roche“ bendrovės koncepcija yra paprasta: remiantis mokslo pasiekimais stengtis išsaugoti kuo didesnį pacientų savarankiškumą.

Yra vilties teikiančių žinių. Pirmą kartą istorijoje mes turime priemonių, technologijų ir mokslinių įžvalgų, kurios, mūsų įsitikinimu, leis sukurti naujo tipo vaistus, galinčius veikti tokias būkles kaip NMOSD. Mes įsipareigojame įveikti neurologijos mokslo keliamus iššūkius su tokia pačia aistra, smalsumu ir kruopštumu, kaip tai jau padarėme onkologijos srityje.

Šioje svetainėje pateikiama informacija apie gaminius, kurie skirti įvairioms tikslinėms grupėms, ir joje gali būti duomenų apie gaminius arba informacijos, kuri jūsų šalyje nėra prieinama arba negalioja. Atminkite, kad mes neprisiimame jokios atsakomybės už tai, kad susipažįstate su tokia informacija, kuri gali neatitikti kokių nors jūsų kilmės šalyje taikomų teisinių procedūrų, taisyklių, registracijos arba naudojimo reikalavimų.

KontaktaiPasaulyjelinkedinfacebooktwitterinstagramyoutubeApie „Roche“FarmacijaKarjeraNaujienosFinansinis skaidrumas ir atskaitomybėPrivatumo pareiškimas (sveikatos priežiūros specialistams, klientams, verslo partneriams)Pareiškimas dėl teisinių klausimųPrivatumo pareiškimas farmakologinio budrumo, medicininės informacijos ir skundų dėl produktų srityje