Kas yra neoadjuvantinis krūties vėžio gydymas ir kada jis taikomas

Neoadjuvantinis gydymas yra gydymo metodas, kai prieš pagrindinį gydymą, kuris dažniausiai būna chirurginis pašalinimas, yra taikoma chemoterapija ir spindulinis gydymas, siekiant sumažinti piktybinio naviko dydį arba sumažinti jo plitimą.

Šis gydymo metodas yra dažnai naudojamas atvejais, kai vėžys yra agresyvus ar didelis navikas, arba kai norima sumažinti vėžio išplitimo riziką prieš operaciją. Labai dažnais atvejais neoadjuvantinis gydymas yra taikomas kai navikui būdinga HER2 baltymo raiška, jei navikas yra trigubai neigiamas arba jei navikas lokaliai išplitęs ir yra hormonams teigiamas.

Priešoperacinis arba neoadjuvantinis krūties vėžio gydymas turi keletą tikslų. Pirmiausia siekiama ligą stabilizuoti, antra – sumažinti naviką, kad operacija būtų kuo radikalesnė ir pasiekti visišką patologinį atsaką (VPA) iki chirurginio gydymo. Visiškas patologinis atsakas yra terminas, kuris naudojamas onkologijoje, norint apibūdinti situaciją, kai po neoadjuvantinio gydymo visi navikai ir audiniai, kurie buvo paveikti vėžiu, yra pašalinti ir nėra jokių požymių, kad vėžys liko. Tai reiškia, kad gydymas buvo labai efektyvus. VPA pasiekiamumas priklauso nuo daugelio veiksnių, įskaitant vėžio tipą, stadiją, paciento sveikatos būklę ir naudojamo gydymo efektyvumą. Ne visi pacientai pasiekia VPA, tačiau tai yra vienas pagrindinių tikslų, kai norima sumažinti vėžio išplitimo riziką ir pagerinti gydymo rezultatus. Jis dažniau pasiekiamas prie tam tikrų vėžio tipų ir kai gydymas yra labai efektyvus. Tačiau reikia nepamiršti, kad kiekvieno paciento atvejis yra unikalus, todėl gydymo rezultatai gali labai skirtis. Labai svarbus yra gydytojų ir pacientų bendradarbiavimas, kad būtų parinktas geriausias galimas gydymo būdas ir pasiekti užsibrėžti tikslai.

Neoadjuvantinis gydymas leidžia atidžiai stebėti naviko atsaką pacientams, sergantiems krūties vėžiu. Galimybė įvertinti naviko atsaką gydymo metu suteikia galimybę įvertinti naujas gydymo strategijas ir ženkliai pagerinti gydymo rezultatus bei išeitis. Šiuo metu galima pasidžiaugti dideliu proveržiu ankstyvo HER2 teigiamo krūties vėžio moderniausio gydymo galimybėmis biologine terapija pacientams ne tik likutinės ligos atveju, kai nėra pasiektas VPA, bet ir neoadjuvantiniam gydymui, kuris jau yra prieinamas Lietuvoje.

Rekomenduojami straipsniai

Priešoperacinis sisteminis (neoadjuvantinis) krūties vėžio gydymas leidžia ženkliai pagerinti gydymo rezultatusPatologinis atsakas į gydymą: specialistai paaiškina, kas yra likutinė liga

Šioje svetainėje pateikiama informacija apie gaminius, kurie skirti įvairioms tikslinėms grupėms, ir joje gali būti duomenų apie gaminius arba informacijos, kuri jūsų šalyje nėra prieinama arba negalioja. Atminkite, kad mes neprisiimame jokios atsakomybės už tai, kad susipažįstate su tokia informacija, kuri gali neatitikti kokių nors jūsų kilmės šalyje taikomų teisinių procedūrų, taisyklių, registracijos arba naudojimo reikalavimų.

KontaktaiPasaulyjelinkedinfacebooktwitterinstagramyoutubeApie „Roche“FarmacijaKarjeraNaujienosFinansinis skaidrumas ir atskaitomybėPrivatumo pareiškimas (sveikatos priežiūros specialistams, klientams, verslo partneriams)Pareiškimas dėl teisinių klausimųPrivatumo pareiškimas farmakologinio budrumo, medicininės informacijos ir skundų dėl produktų srityje