Krūties vėžio simptomai: Aštuoni vėžio požymiai, apie kuriuos galbūt net nenumanote.

Dauguma žmonių mano, kad pirmasis krūties vėžio ženklas yra krūtyje užčiuoptas darinys. Tačiau krūties vėžio simptomai gali būti labai skirtingi – nuo darinių iki mažiau akivaizdžių požymių, pavyzdžiui, pakitusios odos. Ne visi krūties vėžio simptomai būtinai reiškia ligą, tačiau labai svarbu juos kuo skubiau aptarti su gydytoju.

Krūties vėžį būtina anksti diagnozuoti ir gydyti. Tik taip ligoniams suteikiama geriausia galimybė išgyti. Krūties vėžiui išplitus į kitus organus, t. y. sergant pažengusia krūties vėžio stadija, ankstyvas ligos diagnozavimas leidžia iš anksto aptarti ir planuoti tinkamą gydymo metodą, kuris galiausiai gali pagerinti paciento sveikimo rezultatus. Diagnozuojant krūties vėžį laikas yra esminis veiksnys.

Sužinokite krūties vėžio simptomus ir kuo anksčiau imkitės veiksmų.

Krūties ar aplink ją esančios odos tekstūros pokyčiai – raukšlėjimasis.

Tai gali signalizuoti apie krūties darinį, dėl kurio sutrumpėja krūties raiščiai (skaidulinis audinys), kurie tempia audinį ir odą į vidų ir todėl oda susiraukšlėja ar įdumba.

Krūties ar aplink ją esančios odos tekstūros pokyčiai – duobutės.

Odos duobutės gali reikšti, kad užsikimšo maži krūties latakai, vadinamieji limfos kanalai, kuriais iš kūno šalinamos atliekos. Dėl to gali kilti krūties uždegimas ir atsirasti patinimas, o odoje stebimos smulkios duobutės, ji tampa panaši į apelsino žievelę. Kai kuriais atvejais tai yra vadinamojo uždegiminės krūties vėžio formos simptomas.

Krūties audinio surambėjimas.

Jis gali reikšti darinį pieną gaminančių liaukų skiltelių ląstelėse. Jis taip pat gali signalizuoti apie užsikimšusius mažus krūties latakus, vadinamuosius limfos kanalus, kuriais iš kūno šalinami medžiagų apykaitos produktai.

Į egzemą panašus spenelių arba odos aplink juos bėrimas ar paraudimas.

Šis krūties vėžio simptomas yra itin retas. Retais atvejais jis pasireiškia sergant Pageto liga, kuri siejama su krūties vėžiu. Nors Pageto ligos priežastys nežinomos, ji sukelia į egzemą panašų spenelių arba aplink juos esančios odos bėrimą raudonais niežtinčiais spuogeliais.

Neįprastos išskyros (kraujas ar pūliai) iš spenelių, jų nespaudžiant.

Jos gali reikšti, kad vėžinės ląstelės užkimšo latakus (mažus vamzdelius, kuriais teka pienas) už spenelio.

Spenelių pakitimai, pavyzdžiui, įdubę speneliai arba pakitusi jų padėtis ar forma.

Įdubęs spenelis (jei jis nėra įgimtas), kurio neįmanoma ištraukti, gali reikšti, kad už spenelio esantis darinys traukia jį į vidų.

Matomos krūties venos.

Šis požymis gali reikšti užsikimšusias kraujagysles dėl darinio arba rodyti padidėjusį kraujo pritekėjimą į krūtį dėl galimo augančio naviko.

Patinimas pažastyje.

Jis gali signalizuoti apie darinį pažastų limfmazgiuose (per kuriuos iš organizmo pašalinami medžiagų apykaitos produktai.). Kartais darinys pažastyje gali būti lengviau pastebimas nei krūtyje.

Labai svarbu nuolat tikrintis krūtis, žinoti krūties vėžio simptomus ir kuo skubiau pasitarti su gydytoju pastebėjus kažką neįprasto. Ankstyva krūties vėžio diagnozė ir gydymas pagerina sveikimo galimybes.

Nėra klaidingo būdo, kaip tikrinti krūtis. Svarbu atkreipti dėmesį į šiuos tris ASPEKTUS:

  •  Odos išvaizda:
    į apelsino žievelę panaši oda, išryškėjusios venos, įdubimai; 

  • Spenelio pakitimai:
    bėrimas, paraudusi oda aplink spenelį, įdubęs spenelis; 

  • Audinio surambėjimas:
    darinys krūtyje ar pažastyje, krūties audinio surambėjimas.

Sužinoti daugiau

Roche.com apie krūties vėžį

Šioje svetainėje pateikiama informacija apie gaminius, kurie skirti įvairioms tikslinėms grupėms, ir joje gali būti duomenų apie gaminius arba informacijos, kuri jūsų šalyje nėra prieinama arba negalioja. Atminkite, kad mes neprisiimame jokios atsakomybės už tai, kad susipažįstate su tokia informacija, kuri gali neatitikti kokių nors jūsų kilmės šalyje taikomų teisinių procedūrų, taisyklių, registracijos arba naudojimo reikalavimų.

KontaktaiPasaulyjelinkedinfacebooktwitterinstagramyoutubeApie „Roche“FarmacijaKarjeraNaujienosFinansinis skaidrumas ir atskaitomybėPrivatumo pareiškimas (sveikatos priežiūros specialistams, klientams, verslo partneriams)Pareiškimas dėl teisinių klausimųPrivatumo pareiškimas farmakologinio budrumo, medicininės informacijos ir skundų dėl produktų srityje