Atkryčio rizika

Optinio neuromielito spektro sutrikimas (ONSS) yra reta, nepagydoma, organizmą sekinanti autoimuninė centrinės nervų sistemos būklė, kuriai būdingi uždegiminiai pakitimai, pirmiausia pažeidžiantys regos nervą ir nugaros smegenis.

ONSS sergantiems žmonėms gali pasireikšti neprognozuojami skirtingo sunkumo atkryčiai, netikėtai pasikartojantys po kelių dienų, mėnesių ar net metų. Jie gali sukelti tokius simptomus kaip aklumas, raumenų silpnumas ir paralyžius, kurie kartais lieka visam laikui. Keletas šia liga sergančių žmonių pasidalijo savo istorijomis, papasakojo, kaip gyvena laukdami kito atkryčio.

MICHELLE

Penkių vaikų mamai Michellei iš pradžių buvo klaidingai diagnozuota išsėtinė sklerozė (IS), kuriai būdingi daugelis ONSS simptomų ir požymių. Sergant abiem šiomis autoimuninėmis ligomis, organizmas reaguoja į normalius centrinės nervų sistemos audinius kaip į svetimkūnius, sukeldamas uždegimą, pažeidimus, o kartais ir regos nervo uždegimą. ONSS yra retesnė liga, ir nors ir IS sergantys asmenys patiria simptomų paūmėjimų ar atkryčių, žmonės, sergantys ONSS, negali taip greitai atsigauti, o atkryčiai dažnai padaro didėjančią negrįžtamą žalą. Kraujo tyrimas, ieškant akvaporino-4 (AQP4-IgG) antikūnų, esančių daugelio ONSS sergančių žmonių organizme, gali padėti tiksliai diagnozuoti ONSS.

MARIA ir JESUS

Maria ir jos vyras Jesus, su kuriuo jiedu kartu jau 23 metus, patyrė staigų ir ilgalaikį ONSS atkryčių poveikį ligonio ir šeimos gyvenimui. Dar prieš išgirsdama ONSS diagnozę, 2006 m. Maria žinojo, kad serga, tačiau gydytojai negalėjo nustatyti jos būklės priežasties. Ieškodami atsakymų, Maria ir Jesus iš JAV nuskrido į Venesuelą pas Jesus’o brolį, kuris dirba gydytoju. Skrydžio metu Maria patyrė atkrytį, po kurio buvo beveik visiškai paralyžiuota viena jos kūno pusė. Vėlesni atkryčiai dar labiau apsunkino moters judėjimą.

AVERY

Atostogaudama devyniolikmetė Avery patyrė labai stiprų akių skausmą, po kurio prasidėjo varginantys galvos skausmai. Po to, kai patyrė raumenų silpnumą, dėl kurio negalėjo vaikščioti, ir keleto apsilankymų greitosios medicinos pagalbos skyriuje, jai buvo diagnozuotas regos nervo uždegimas (būklė, kai regos nervą apėmę uždegiminiai procesai sukelia skausmą ir dažnai laikiną regėjimo praradimą) ir skersinis mielitas (uždegiminė būklė, sukelianti nugaros smegenų pažeidimą) – šie simptomai pasufleravo ONSS diagnozę. Rimtai koledže sportavusiai ir stipendiją laimėjusiai Avery žinia apie ligą buvo labai skausminga.

KAIP SUPRASTI ATKRYČIUS

Šioje svetainėje pateikiama informacija apie gaminius, kurie skirti įvairioms tikslinėms grupėms, ir joje gali būti duomenų apie gaminius arba informacijos, kuri jūsų šalyje nėra prieinama arba negalioja. Atminkite, kad mes neprisiimame jokios atsakomybės už tai, kad susipažįstate su tokia informacija, kuri gali neatitikti kokių nors jūsų kilmės šalyje taikomų teisinių procedūrų, taisyklių, registracijos arba naudojimo reikalavimų.

KontaktaiPasaulyjelinkedinfacebooktwitterinstagramyoutubeApie „Roche“FarmacijaKarjeraNaujienosFinansinis skaidrumas ir atskaitomybėPrivatumo pareiškimas (sveikatos priežiūros specialistams, klientams, verslo partneriams)Pareiškimas dėl teisinių klausimųPrivatumo pareiškimas farmakologinio budrumo, medicininės informacijos ir skundų dėl produktų srityje