Rekomendacijos pacientėms

Patarimai ir rekomendacijos krūties vėžiu sergančioms pacientėms

Ligos stebėjimas

Toliau lankykitės medicininės apžiūros – ne tik pradžioje, bet ir kiekvienu ligos etapu. Iš pradžių išgyventa patirtis gali kelti nerimą, tačiau galėsite būti tikros, kad ligai atsinaujinus ji bus gydoma nuo pat pradžių.

Jei jums paskiriami priešingai veikiantys vaistai, nenutraukite jų vartojimo prieš tai nepasitarę su gydytoju.

Norėdama išvengti limfedemos išsivystymo, jei buvo atliktas pjūvis pažastyje, atlikite limfos drenažą skatinančius pratimus.

Be jokių abejonių ar dvejonių kreipkitės į gydytoją, jei atsirado naujų simptomų ar pasikeitė prognozė.

Jūsų požiūris į ligą

Niekada nesijauskite atsakinga už savo ligą, tačiau turėtumėte žinoti, kad tam tikra dalimi gydymo sėkmė labai priklauso nuo to, kaip ją stengsitės įveikti.

Svarbu laikytis teigiamo požiūrio, dalytis patirtimis, susitikti ir bendrauti su savipagalbos grupėmis.

Visada gerai pasidalyti savo jausmais ir emocijomis su artimiausiais žmonėmis: pasikalbėti su šeima, draugais ir pan.

Norėdami sumažinti stresą dėl diagnozės, žmonės turėtų vengti sutelkti savo gyvenimą į ligą, jie turėtų derinti darbą ir laisvalaikį, kad rastų sveiką pusiausvyrą ir dvasios ramybę.

Sveiki įpročiai ir tinkama mityba

Šiandien ryšys tarp vėžio ir tabako yra gerai pagrįstas. Tad jei rūkote, turėtumėte mesti rūkyti.

Kai kurie gydymo būdai sukelia dehidrataciją, todėl, siekiant tam užkirsti kelią, per dieną reikia gerti daug vandens (apie 2 litrus per dieną).

  • Jūsų mityba turėtų būti subalansuota: ją turi sudaryti daug vaisių, daržovių ir žuvies.

  • Reikėtų vengti riebalų pertekliaus.

  • Pageidautina valgyti dažnai ir nedideliais kiekiais. Ypač kai apetitui įtakos turi pagalbinis gydymas, neatimkite iš savęs malonumo valgyti tai, ką mėgstate. Be to, tai pataisys jūsų nuotaiką.

Odos priežiūra

Galite pastebėti, kad dėl gydymo jūsų oda yra šiek tiek šiurkštesnė ar net šiek tiek paraudusi, nes trūksta skirtingo kiekio riebalų ir vandens. Šie patarimai padės sumažinti šį poveikį.

  • Skutimuisi labiau tinka vaškas nei peiliukai, nes jis mažiau dirgina.

  • Nepersistenkite su dušu ir vonia. Maudykitės daugiausiai kartą per dieną šiltu, bet ne per karštu vandeniu.

  • Naudokite eterinius aliejus vaikams ir didelį pH (daugiau nei 5) turintį muilą.

Šioje svetainėje pateikiama informacija apie gaminius, kurie skirti įvairioms tikslinėms grupėms, ir joje gali būti duomenų apie gaminius arba informacijos, kuri jūsų šalyje nėra prieinama arba negalioja. Atminkite, kad mes neprisiimame jokios atsakomybės už tai, kad susipažįstate su tokia informacija, kuri gali neatitikti kokių nors jūsų kilmės šalyje taikomų teisinių procedūrų, taisyklių, registracijos arba naudojimo reikalavimų.

KontaktaiPasaulyjelinkedinfacebooktwitterinstagramyoutubeApie „Roche“FarmacijaKarjeraNaujienosFinansinis skaidrumas ir atskaitomybėPrivatumo pareiškimas (sveikatos priežiūros specialistams, klientams, verslo partneriams)Pareiškimas dėl teisinių klausimųPrivatumo pareiškimas farmakologinio budrumo, medicininės informacijos ir skundų dėl produktų srityje