Amžinės geltonosios dėmės degeneracijos diagnozė

Čia pateikta informacija yra tik informacinio pobūdžio. Jokia šioje svetainėje pateikta medžiaga negali pakeisti profesionalaus gydytojo patarimo, diagnozės ar paskirto gydymo. Jei turite klausimų, kreipkitės į gydytoją ar kitą kvalifikuotą sveikatos priežiūros specialistą.

Kaip diagnozuojama amžinė geltonosios dėmės degeneracija?

Tikslią diagnozę gali nustatyti tik akių ligų gydytojas. Akių apžiūros metu akių ligų gydytojas gali nustatyti tinklainės ir geltonosios dėmės pokyčius anksčiau, nei pacientas pastebi regėjimo pablogėjimą.1 Įtarus amžinę geltonosios dėmės degeneraciją (AGDD), dažniausiai atliekami šie tyrimai:2, 3

  • įvertinamas regėjimo aštrumas;

  • apžiūrima užpakalinė akies dalis ir geltonoji dėmė specialiu mikroskopu;

  • atliekamas optinės koherentinės tomografijos (OKT) tyrimas. Tinklainė nuskaitoma neterminiu lazeriu, o atsispindėję spinduliai sukuria tinklainės struktūros skerspjūvio vaizdą. Tokiu būdu ankstyvoje stadijoje galima nustatyti patologinius AGDD pokyčius, tokius kaip skysčių kaupimąsi. 1 pav. parodytas sveikos geltonosios dėmės OKT vaizdas, o 2 pav. parodyta neovaskulinė AGDD su susikaupusiu skysčiu.

  • Fluorescencinė angiografija: į rankos veną įšvirkščiama dažų, kurie greitai per kraują patenka į akies kraujagysles. Tada, siekiant pamatyti dažų pasiskirstymą tinklainės kraujagyslėse, padaroma akių dugno nuotraukų serija. Tokiu būdu galima vizualiai matyti kraujagyslių pokyčius arba nenormalų tinklainės kraujagyslių pralaidumą.

Kaip žmonės reaguoja, kai jiems diagnozuojama AGDD?

Regėjimo sutrikimai sukelia nesaugumą ir nerimą. Žmonės, kurie pirmą kartą išgirsta AGDD diagnozę, kalbėdami su gydytoju dažnai būna labai susirūpinę, emocingi ir negali aiškiai mąstyti bei suformuluoti klausimų. Pateikiame keletą pacientų minčių po diagnozės:

Patarimai dėl apsilankymo pas akių ligų gydytoją

Jei pastebėjote regėjimo problemų ir dėl to užsirašėte pas akių ligų gydytoją, rekomenduojame atlikti toliau nurodytus veiksmus.

  • Atsiveskite su savimi žmogų, kuriuo pasitikite. Dvi galvos geriau nei viena!

  • Be to, kartu atėjęs žmogus gali užsirašyti svarbiausią medicininės konsultacijos informaciją. Užsirašykite visus klausimus, kurie gali kilti po konsultacijos, ir aptarkite juos kito vizito metu.

Šaltiniai:

Šioje svetainėje pateikiama informacija apie gaminius, kurie skirti įvairioms tikslinėms grupėms, ir joje gali būti duomenų apie gaminius arba informacijos, kuri jūsų šalyje nėra prieinama arba negalioja. Atminkite, kad mes neprisiimame jokios atsakomybės už tai, kad susipažįstate su tokia informacija, kuri gali neatitikti kokių nors jūsų kilmės šalyje taikomų teisinių procedūrų, taisyklių, registracijos arba naudojimo reikalavimų.

KontaktaiPasaulyjelinkedinfacebooktwitterinstagramyoutubeApie „Roche“FarmacijaKarjeraNaujienosFinansinis skaidrumas ir atskaitomybėPrivatumo pareiškimas (sveikatos priežiūros specialistams, klientams, verslo partneriams)Pareiškimas dėl teisinių klausimųPrivatumo pareiškimas farmakologinio budrumo, medicininės informacijos ir skundų dėl produktų srityje