Gripo diagnostika

Kaip sužinoti, kad sergu gripu?

Jei karščiuojate, kosėjate, skauda gerklę, sloguojate arba užsikimšo nosis, jaučiate kūno maudimą, galvos skausmą, šaltkrėtį ir (arba) nuovargį, gali būti, kad sergate gripu. Kai kurie žmonės gali vemti ir viduriuoti, nors šie požymiai dažniau pasireiškia vaikams. Galima sirgti gripu ir patirti kvėpavimo takų ligų simptomus, tačiau nekarščiuoti. Šaltaisiais metų mėnesiais gripo virusai įprastai sukelia daugiausiai ligų. Tačiau juo taip pat galima užsikrėsti ir ne įprastinio gripo sezono metu. Be to, kiti virusai taip pat gali sukelti į gripą panašių kvėpavimo takų sistemos ligų. Todėl remiantis vien simptomais nėra įmanoma tiksliai nustatyti, ar sergate gripu. Jei jūsų gydytojui reikia žinoti, ar jūs tikrai sergate gripu, galima atlikti laboratorinius tyrimus.

Kokių būna gripo tyrimų?

Yra įvairių tyrimų, skirtų gripo virusui kvėpavimo takų mėginiuose aptikti. Dažniausiai naudojami  greiti gripo diagnostikos testai. Tikslesni gripo diagnostiniai testai yra nukleorūgščių amplifikacijos tyrimai (PGR-polimerazės grandininės reakcijos tyrimas yra vienas dažniausių metodų. Greitieji testai gali pateikti atsakymą per 10–15 minučių, tačiau nėra tokie tikslūs, kaip kiti gripo tyrimai (PGR tyrimas gali užtrukti iki keletos valandų). Taigi net esant neigiamam greitojo testo rezultatui, galite sirgti gripu.

Kaip tiksliai greitaisiais testais galima aptikti gripą?

Greitųjų testų gebėjimas aptikti gripo virusus skiriasi priklausomai nuo naudojamo greitojo testo rūšies ir nuo cirkuliuojančių gripo virusų tipo. Be to, yra duomenų, kad greitaisiais testais gripas lengviau surandamas vaikams nei suaugusiesiems. Dėl šių virusų aptikimo galimybių skirtumų kai kurie gripu sergantys asmenys gali gauti neigiamą greitojo testo rezultatą (tai vadinama klaidingai neigiamu testo rezultatu). Nepaisant neigiamo greitojo testo rezultato, jūsų sveikatos priežiūros specialistas gali nustatyti gripo diagnozę remdamasis jūsų simptomais ir jų klinikiniu vertinimu.

Ar galiu vienu metu sirgti ir gripu, ir COVID-19?

Taip. Galima vienu metu sirgti gripu ar kitomis kvėpavimo takų ligomis ir COVID-19. Sveikatos specialistai vis dar aiškinasi, kaip dažnai tai nutinka.

Kai kurie gripo ir COVID-19 simptomai yra panašūs, tad šias ligas gali būti sudėtinga atskirti, remiantis vien simptomais. Diagnostiniai tyrimai gali padėti nustatyti, ar sergate gripu ar COVID-19.

Ar egzistuoja tyrimas, galintis aptikti ir gripą, ir COVID-19?

Taip. Yra sukurtas naujas daugiakompleksinis  tyrimas, kuris aptinka A ir B tipo sezoninį gripą ir SARS-CoV-2 – virusą, sukeliantį COVID-19. Šis tyrimas paremtas PGR metodu.

*Tekstinis turinys suformuotas remiantis nurodytu šaltiniu: 

turinys yra prieinamas viešai ir nemokamai. Turinio dalinimasis neįpareigojabendradarbiauti kitomis formomis.

Daugiau istorijų

Peržiūrėti visas istorijas

Šioje svetainėje pateikiama informacija apie gaminius, kurie skirti įvairioms tikslinėms grupėms, ir joje gali būti duomenų apie gaminius arba informacijos, kuri jūsų šalyje nėra prieinama arba negalioja. Atminkite, kad mes neprisiimame jokios atsakomybės už tai, kad susipažįstate su tokia informacija, kuri gali neatitikti kokių nors jūsų kilmės šalyje taikomų teisinių procedūrų, taisyklių, registracijos arba naudojimo reikalavimų.

KontaktaiPasaulyjelinkedinfacebooktwitterinstagramyoutubeApie „Roche“FarmacijaKarjeraNaujienosFinansinis skaidrumas ir atskaitomybėPrivatumo pareiškimas (sveikatos priežiūros specialistams, klientams, verslo partneriams)Pareiškimas dėl teisinių klausimųPrivatumo pareiškimas farmakologinio budrumo, medicininės informacijos ir skundų dėl produktų srityje