Kaip plinta gripas
Published undefined
Žmogus žmogui

Gripu sergantys asmenys gali užkrėsti žmones, nutolusius iki 2 m atstumu. Daugelis ekspertų mano, kad pagrindinis gripo virusų plitimo būdas yra lašeliai, susidarantys  sergantiems žmonėms kosint, čiaudint ar kalbant. Šie lašeliai gali patekti į netoliese esančių asmenų burnas ar nosis ar būti įkvėpti į plaučius. Retesniais atvejais žmonės gali užsikrėsti palietę paviršių ar objektą, ant kurio yra viruso, ir tada pačiupinėję savo burną, nosį ar akis.

Kada plinta gripas

Gripu sergantys žmonės aktyviausiai virusą platina pirmąsias tris ar keturias dienas nuo ligos pradžios. Daugelis sveikų žmonių gali užkrėsti kitus asmenis 1 dieną prieš pasireiškiant simptomams ir 5–7 dienas po susirgimo. Vaikai ir kai kurie asmenys, kurių imuninė sistema nusilpusi, virusą gali platinti ilgiau nei 7 dienas.

Simptomai gali atsirasti praėjus maždaug 2 dienoms nuo viruso patekimo į organizmą (bet gali užtrukti ir 1–4 dienas). Tai reiškia, kad užkrėsti kitus žmones gripu galite dar prieš susirgdami bei ligos metu. Kai kurie asmenys gali būti užsikrėtę gripo virusu, tačiau nepatirti jokių simptomų. Šiuo laikotarpiu jie taip pat gali perduoti gripo virusą kitiems.

Užkrečiamumo laikotarpis

Užkrėsti kitus žmones gripu galite dar prieš susirgdami bei ligos metu.

  • Gripu sergantys žmonės aktyviausiai virusą perduoda pirmąsias 3–4 dienas nuo ligos pradžios.

  • Kai kurie iš pažiūros sveiki žmonės gali užkrėsti kitus asmenis 1 dieną prieš pasireiškiant simptomams ir 5–7 dienas po susirgimo.

Kai kurie asmenys, ypač maži vaikai, ir tie, kurių imuninė sistema yra nusilpusi, gali perduoti gripo virusą kitiems dar ilgiau.

Serialo dalis
Gripas ir Covid-19
Serialo turinys

*Tekstinis turinys suformuotas remiantis nurodytu šaltiniu: https://www.cdc.gov/flu/about/disease/spread.html


www.cdc.gov

turinys yra prieinamas viešai ir nemokamai. Turinio dalinimasis neįpareigoja www.cdc.govbendradarbiauti kitomis formomis.

please be aware that you are leaving this website.