Vėžio genomo tyrimai ir personalizuota medicina

Kiekvienas žmogus yra unikalus. Vėžys – taip pat.

vėžio tipų 1

genų, kurie skatina vėžio atsiradimą 2

mutacijų, nustatytų tiriant kai kurių tipų plaučių vėžį 3

unikalus vėžio pobūdis

Genomo ištyrimo rezultatai leidžia sukurti personalizuotą pagalbą sergantiesiems vėžiu ir padeda gydytojams suprasti unikalų kiekvieno paciento vėžio tipą.

Anksčiau vėžys daugiausia buvo klasifikuojamas pagal lokalizaciją organizme (pvz., plaučių, krūties, kepenų vėžys). Atsižvelgiant į ligos stadiją, daugelis tam tikro tipo vėžiu sergančių pacientų buvo gydomi vienodai, skiriant chemoterapiją.

Tačiau nepaisant tokios pat naviko lokalizacijos vėžį sukeliantys DNR pokyčiai gali būti skirtingi. Taigi, kiekvienas vėžys yra unikalus.

Šiuo metu mokslininkai supranta, kad vėžys skiriasi priklausomai nuo paciento naviko audinio genomo pokyčių.Taigi, galime sukurti personalizuoto gydymo vaistus, kurie gydytų specifines genetines mutacijas.

Genomo tyrimo rezultatai suteikia aiškesnį vaizdą apie paciento naviką ir, atsižvelgiant į unikalų paciento genomo pobūdį, padeda gydytojams nustatyti, ar yra tikslinio gydymo galimybių.Genomo tyrimas taip pat gali padėti nustatyti, ar pacientas gali būti įtraukiamas į klinikinį tyrimą.

Genomo tyrimas ypač naudingas pacientams, kuriems nustatomas vėlyvos stadijos ar sunkiai gydomas vėžys, pavyzdžiui:
Dėl genomo tyrimų metodų vėžio gydymas tampa labiau personalizuotas:

pacientas

naviko pobūdis

gydymo planas

Genomo tyrimas – vienas iš būdų, padedančių iš esmės pakeisti pacientų gydymo planą ir realiai pritaikyti personalizuotos medicinos principus. Kitas būdas – tikslinio gydymo metodų kūrimas.

Literatūra

  1. Armengol G, Ramon Y Cajal S. Funnel Factors. In: Schwab M, editor. Encyclopedia of Cancer. 2nd ed. New York: 2008.

  2. Stratton MR, Campbell PJ, Futreal PA. The cancer genome. Nature. 2009;458(7239):719-724.

  3. Strachan T, Goodship J, Chinnery P. New Insights from Genomewide Studies of Cancers. In: Genetics and Genomics in Medicine. New York and London: 2015.

Šioje svetainėje pateikiama informacija apie gaminius, kurie skirti įvairioms tikslinėms grupėms, ir joje gali būti duomenų apie gaminius arba informacijos, kuri jūsų šalyje nėra prieinama arba negalioja. Atminkite, kad mes neprisiimame jokios atsakomybės už tai, kad susipažįstate su tokia informacija, kuri gali neatitikti kokių nors jūsų kilmės šalyje taikomų teisinių procedūrų, taisyklių, registracijos arba naudojimo reikalavimų.

KontaktaiPasaulyjelinkedinfacebooktwitterinstagramyoutubeApie „Roche“FarmacijaKarjeraNaujienosFinansinis skaidrumas ir atskaitomybėPrivatumo pareiškimas (sveikatos priežiūros specialistams, klientams, verslo partneriams)Pareiškimas dėl teisinių klausimųPrivatumo pareiškimas farmakologinio budrumo, medicininės informacijos ir skundų dėl produktų srityje