Pareiškimas dėl privatumo

 

Paskutinį kartą atnaujintas: 2018 m. spalio 31 d.

Bendrasis pareiškimas dėl privatumo

„F. Hoffmann-La Roche Ltd“ (toliau – „Roche“) yra įsipareigojusi saugoti jūsų asmens duomenis. Šiame pareiškime dėl privatumo yra apibrėžiamos asmens duomenų, kuriuos gali rinkti „Roche“, kategorijos, priemonės, kuriomis „Roche“ gali rinkti, naudoti ar dalytis jūsų asmens duomenimis, priemonės, kurių imasi „Roche“, jūsų asmens duomenims apsaugoti ir jūsų galimybė rinktis, kaip jūsų asmens duomenys bus naudojami.

Šis pareiškimas yra taikomas tik „Roche“ svetainėms, kuriose pateikiama nuoroda į šį pareiškimą. Mūsų svetainėse taip pat gali būti pateikiamos nuorodos į trečiųjų šalių svetaines. Mes netvirtiname ir neprisiimame atsakomybės už trečiųjų šalių svetainių turinį ar jose pateikiamus išteklius. Pareiškimas dėl privatumo nėra taikomas jokioms svetainėms, kurios nėra susijusios su „Roche“, net jei į tas svetaines patenkate spustelėję mūsų svetainėje pateiktą nuorodą. Prieš pateikdami bet kokią informaciją, turėtumėte susipažinti su trečiosios šalies svetainės privatumo politika.

Šiame pareiškime dėl privatumo sąvoka „asmens duomenys“ reiškia bet kokią informaciją, iš kurios tiek tiesiogiai, tiek netiesiogiai galima nustatyti jūsų tapatybę, įskaitant, bet neapsiribojant, jūsų vardą ir pavardę, adresą, el. pašto adresą ir telefono numerį.

Nepilnamečiai

Ši svetainė nėra sukurta ar skirta naudoti jaunesniems nei 16 metų asmenims. Mes sąmoningai nerenkame jaunesnių nei 16 metų asmenų duomenų be išankstinio ir patvirtinto vieno iš tėvų ar globėjo sutikimo. Tėvai arba globėjai turi teisę, pateikę prašymą, susipažinti su apie vaiką pateikta informacija ir reikalauti tokią informaciją ištrinti. Be to, prieš naudodamiesi šia svetaine ar pateikdami savo asmens duomenis šioje svetainėje ar interneto ištekliuose, visi nepilnamečiai turėtų gauti tėvų ar globėjų leidimą.

Duomenų valdytojo tapatybė ir kontaktiniai duomenys

Duomenų valdytojas yra „F. Hoffmann-La Roche Ltd“, Grenzacherstrasse 124, CH-4070 Bazelis, Šveicarija, el. paštas [email protected].

Duomenų valdytojo atstovas Lietuvoje yra UAB „Roche Lietuva“, J. Jasinskio g. 16B, LT-03163 Vilnius, Lietuva., el. paštas [email protected]

Jei jūsų asmens duomenys yra tvarkomi pagal ES Bendrąjį duomenų apsaugos reglamentą (ES) 2016/679 (BDAR): „F. Hoffmann-La Roche Ltd“ atstovas ES yra „Roche Privacy GmbH“, Emil-Barell-Str. 1, D-79639 Grencachas-Vylenas.

Su duomenų valdytoju galite susisiekti paštu adresu Grenzacherstrasse 124, CH-4070 Bazelis, Šveicarija, arba el. paštu [email protected].

Jei turite klausimų, prašome susisiekti su mumis šiais kontaktais: el.paštu [email protected] arba adresu UAB „Roche Lietuva“, J. Jasinskio g. 16B, LT-03163 Vilnius, Lietuva.

Kaip ir kodėl tvarkome asmens duomenis?

Šioje svetainėje galime paprašyti jūsų pateikti savo asmens duomenis. Asmens duomenų, kuriuos galime rinkti apie jus ir iš kurių galima tiesiogiai nustatyti jūsų tapatybę, pavyzdžiai yra jūsų vardas ir pavardė, kontaktinė informacija, el. pašto adresas ir kita informacija, susijusi su minėtais identifikatoriais. Mes taip pat galime rinkti tam tikrus asmens duomenis, kuriuose tiesiogiai nėra nurodomas jūsų vardas ir pavardė, tačiau kurie gali būti panaudoti nustatant, jog naudojantis konkrečiu kompiuteriu ar prietaisu buvo prisijungta prie mūsų svetainės.

Jūsų asmens duomenis savo svetainėse tvarkome dėl daugelio priežasčių, įskaitant norėdami:

 • išnagrinėti jūsų prašymus ar atsakyti į jūsų užklausas;
 • įvykdyti sandorį;
 • suasmeninti jūsų apsilankymą;
 • išanalizuoti svetainės analitinius rodiklius ir išmatuoti svetainės efektyvumą;
 • sekti ir stebėti nepageidaujamus reiškinius ir vykdyti kitą su farmakologiniu budrumu susijusią veiklą;
 • aptarnauti svetainę, įskaitant saugumo tikslus.

Keliose mūsų svetainės dalyse reikia pateikti asmens duomenis, jei ketinate tomis dalimis naudotis, įskaitant apklausas, registraciją ir turinio dalijimosi funkciją (t. y. „nusiųsti el. paštu draugui“ nuorodas). „Roche“ ir „Roche“ verslo partneriai renka šią informaciją apie jus tik tuo atveju, jei sutinkate ją savanoriškai mums pateikti. Atkreipiame jūsų dėmesį į tai, kad jums pasirinkus nepateikti tam tikrų asmens duomenų kai kuriomis svetainės funkcijomis naudotis negalėsite. Visi asmens duomenys, kuriuos mums pateiksite, bus naudojami pagal šį pareiškimą dėl privatumo.

Daugiau informacijos apie tvarkymo veiklą

Šiuose skyriuose išsamiau aprašyta kiekviena tvarkymo operacija ir pateikiama informacija apie kiekvienai operacijai renkamų duomenų kategoriją, taip pat nurodomas kiekvienos tvarkymo operacijos teisinis pagrindas.

Prašymų ir užklausų nagrinėjimas. Tam tikrose mūsų svetainių dalyse ir interneto ištekliuose galite mums pateikti savo asmens duomenis įvairiems tikslams. Pavyzdžiui, galite pateikti užklausą dėl medicininės informacijos, pasiteirauti dėl produkto arba užsiprenumeruoti vieną iš mūsų naujienlaiškių. Tokiais atvejais galime naudoti informaciją, kurią mums pateikėte, ir imtis reikalingų veiksmų, kad atsakytumėme į jūsų užklausą. Atsižvelgdami į jūsų užklausą, galime rinkti jūsų kontaktinę informaciją (pvz., jūsų vardą ir pavardę, pašto adresą, telefono numerį, pareigų pavadinimą), informaciją apie interesų sritis ir pageidavimus (pvz., jus dominančius produktus ar interesų sritis) ir bet kokią kitą informaciją, kurią mums pateikiate. Jūsų asmens duomenis renkame ir tvarkome šiems tikslams jūsų sutikimo pagrindu. Jei būtų taikomi atskaitomybės reikalavimai, jūsų duomenis galime tvarkyti norėdami įgyvendinti savo teisinius įsipareigojimus.

Sandorių vykdymas. Kai kuriose mūsų svetainės dalyse gali būti renkami jūsų asmens duomenys, kad galėtumėme suteikti jūsų užsakytas paslaugas ir išsiaiškinti jūsų interesus ir pageidavimus. Tokiais atvejais galime rinkti jūsų kontaktinę informaciją ir informaciją apie ankstesnių sandorių su bendrove istoriją (pvz., užsakymų istoriją, kliento paskyros informaciją). Jei iš mūsų perkate ar užsisakote produktą ar paslaugą, gautą informaciją naudojame tam, kad galėtumėme įvykdyti sutartį su jumis (informacija yra būtina sutarties vykdymui).

Jūsų apsilankymų suasmeninimas. Mes galime rinkti tam tikrą informaciją apie jus, jūsų pageidavimus ir apie tai, kaip bendravote su mumis praeityje, norėdami suprasti jūsų susidomėjimą mūsų produktais ir paslaugomis, kad galėtumėme jus geriausiai aptarnauti. Tokia informacija gali būti jūsų pageidavimai, susiję su bendravimo priemonėmis ir produktais, kalbos, rinkodaros pageidavimai ir demografiniai duomenys. Tais atvejais, kai renkame šią informaciją automatiškai, ją renkame ir tvarkome savo teisėtiems verslo interesams (paslaugų kokybės gerinimui). Kitais atvejais šią informaciją renkame ir tvarkome jūsų sutikimo pagrindu.

Svetainės analizė ir sekimas. Jei leidžiama pagal įstatymus, galime sujungti jūsų pateiktus asmens duomenis su kita informacija, kurią pateikiate „Roche“ kitose svetainėse. Jei leidžiama pagal įstatymus, taip pat galime sujungti savo svetainėse ir interneto ištekliuose surinktus asmens duomenis su „Roche“ fiziniais įrašais ir mums trečiųjų šalių pateikta informacija. Daugiau informacijos apie tai ieškokite tolesniame skyriuje ir mūsų Slapukų ir kitų sekimo technologijų politikoje.

Nepageidaujamų reiškinių sekimas ir stebėjimas bei farmakologinis budrumas. Kai kuriose nurodytose mūsų svetainių dalyse gali būti renkami asmens duomenys, susiję su nepageidaujamais reiškiniais ar kita farmakologinio budrumo veikla. Ši informacija yra labai svarbi visuomenės sveikatai ir bus panaudojama nepageidaujamiems reiškiniams ar kitoms su medicina susijusioms problemoms nustatyti, vertinti, suprasti ir užkirsti joms kelią. Mes renkame ir tvarkome jūsų duomenis šiems tikslams norėdami įvykdyti savo teisinius įsipareigojimus. Mes taip pat galime būti įpareigoti perduoti duomenis reguliuojančiosioms institucijoms. Daugiau informacijos apie tai, kaip naudojame ir atskleidžiame asmens duomenis šiems tikslams, ieškokite mūsų Pareiškime dėl privatumo farmakologinio budrumo ir medicininės informacijos srityje.

Svetainės administravimas ir aptarnavimas. Šią informaciją naudojame norėdami apsaugoti savo svetaines, tinklo sistemas ir kitą turtą. Tokia informacija gali būti jūsų IP adresas, geografinė vieta, ištekliai, kuriais naudojatės, ir panaši informacija. Šią informaciją renkame automatiškai savo teisėtiems verslo interesams.

Slapukai ir kitos sekimo technologijos

Mūsų svetainėse ir interneto ištekliuose taip pat gali būti renkama kita elementari informacija apie jus, iš kurios negalima tiesiogiai nustatyti jūsų tapatybės, tačiau kuri nurodo į jus ar tam tikrą prietaisą. Šią informaciją naudojame norėdami daugiau sužinoti apie tai, kaip naudojami mūsų svetainės ir interneto ištekliai, ir norėdami pagerinti ir administruoti svetainę. Šią informaciją taip pat naudojame tam, kad galėtumėme pateikti jums pagal jūsų interesus ir pageidavimus, remiantis informacija apie tai, kaip naudojatės svetaine, pritaikytą informaciją. Pavyzdžiui, mes galime rinkti jūsų kompiuteriui interneto tiekėjo priskirtą interneto protokolo (IP) adresą. Šis adresas gali kiekvieną kartą jums jungiantis prie interneto keistis (dinaminis IP adresas) arba likti toks pat (statinis IP adresas). Daugeliu atveju ši informacija yra renkama automatiškai mūsų teisėtiems verslo interesams. Pagal kai kurios teisės sritis prieš rinkdami tokią informaciją turime gauti jūsų sutikimą. Jei taip būtų, jūs turėsite galimybę pasirinkti, ar norite leisti mums tokio tipo informaciją rinkti ir naudoti. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų ir kitų sekimo technologijų politikoje.

Slapukai. Mūsų svetainėse gali būti naudojama sekimo technologija, vadinama slapuku. Slapukas yra nedidelė duomenų rinkmena, kurią svetainė gali patalpinti jūsų kompiuterio standžiajame diske, kuriame yra laikomos jūsų interneto naršyklės rinkmenos. Slapukai leidžia mums atpažinti, kada po mūsų svetaines naršyti naudotas kompiuteris anksčiau lankėsi „Roche“ svetainėje ar naudojo interneto išteklius. Slapukai taip pat gali būti naudojami tam, kad svetainė „įsimintų“ anksčiau lankytojo įvestą informaciją. Slapukus jūsų kompiuteryje galime talpinti tiek mes, tiek trečiosios šalys, su kuriomis dirbame, pavyzdžiui, svetainės analizės ar reklamos tinklo paslaugų teikėjai.

Žiniatinklio signalinės priemonės. Kai kuriuose tinklalapiuose ar jums siunčiamuose elektroniniuose laiškuose galime naudoti žiniatinklio signaline priemone vadinamą technologiją (angl. web beacon) (taip pat dar vadinamą veiksmo žyma (angl. action tag) arba tinklo duomenų rinkėju (angl. clear GIF)). Žiniatinklio signalines priemones galime naudoti norėdami išsiaiškinti, kurios mūsų siųstos elektroninės žinutės buvo peržiūrėtos ir ar žinutė paskatino atlikti veiksmą. Žiniatinklio signalinės priemonės padeda analizuoti svetainių efektyvumą, matuodamos, pavyzdžiui, svetainės lankytojų skaičių ar kiek lankytojų spragtelėjo pagrindines svetainės dalis.

Socialiniai įskiepiai. Šioje svetainėje gali būti naudojami socialiniai įskiepiai (pvz., Facebook pamėgtukas), kad galėtumėte paprastai dalytis informacija su kitais. Jums apsilankius mūsų svetainėje, socialinio įskiepio kūrėjas gali patalpinti jūsų kompiuteryje slapuką, leidžiantį tam kūrėjui atpažinti anksčiau mūsų svetainėje apsilankiusius asmenis. Jei kada nors, prieš pradėdami naršyti mūsų svetainėje, prisijungėte prie susijusios socialinės žiniasklaidos svetainės (pvz., Facebook), socialinis įskiepis leidžia tai socialinės žiniasklaidos svetainei gauti informaciją apie jūsų apsilankymą tam tikruose mūsų svetainės puslapiuose. Naudojant socialinį įskiepį ši informacija gali būti renkama apie visus lankytojus, prisijungusius prie socialinių tinklų, nepriklausomai nuo to, ar jie naudoja konkretų įskiepį mūsų svetainėje, ar ne (pvz., spustelėdami pamėgtuko (angl. Like) ar pasidalijimo (angl. Share) nuorodą). Socialinis įskiepis taip pat leidžia socialinės žiniasklaidos svetainei pasidalyti informacija apie jūsų veiksmus mūsų svetainėse su kitais socialinės žiniasklaidos svetainės naudotojais. Daugiau informacijos apie tai, kokia informacija yra dalijamasi naudojant konkretų socialinį įskiepį, ieškokite tos socialinės žiniasklaidos svetainės pareiškime dėl privatumo.

Tam tikros interneto naršyklės ir kitos programos gali būti naudojamos pranešti „Roche“ apie jūsų pasirinkimą, kaip ir ar „Roche“ arba trečiosios šalys gali rinkti informaciją apie jūsų veiksmus internete. Šiuo metu „Roche“ į tokius pranešimus nereaguoja.

Duomenų naudojimas rinkodarai

„Roche” neparduos ir neperduos jūsų asmens duomenų jokiai nesusijusiai įmonei jos tiesioginės rinkodaros tikslams, išskyrus atvejus, kai aiškiai apie tai jus informuojame ir gauname jūsų aiškų sutikimą. Mes naudojamės trečiųjų šalių reklamos bendrovių paslaugomis norėdami kitose svetainėse patalpinti savo reklamą. Šios bendrovės gali naudoti duomenis apie jūsų apsilankymus šioje ir kitose svetainėse, kad išmatuotų reklamos efektyvumą ir rodytų reklamą apie mūsų prekes ir paslaugas, kuri galėtų būti jums įdomi. Norėdami sužinoti daugiau apie šią praktiką ir galimybę nesutikti, kad minėtos bendrovės naudotų tokią informaciją, skaitykite mūsų Slapukų ir kitų sekimo technologijų politikoje.

Dalijimasis informacija / asmens duomenų gavėjai

Asmens duomenų gavėjai

Jūsų asmens duomenimis galime pasidalyti su „Roche“ susijusiomis įmonėmis visame pasaulyje. „Roche“ susijusios įmonės naudos jūsų asmens duomenis tiems patiems tikslams kaip ir mes. „Roche“ susijusių įmonių sąrašą galima rasti naujausiame metiniame pranešime, kuris yra pateikiamas svetainės www.roche.com skiltyje „Investuotojai“.

Mes galime pasidalyti jūsų asmens duomenimis su išorinėmis trečiosiomis šalimis, įskaitant savo duomenų tvarkytojus, šiems tikslams:

 • „Roche“ verslo sandoriams vykdyti;
 • techninei „Roche“ svetainių ir kitų saityno platformų priežiūrai atlikti;
 • palengvinti susijungimą, konsolidaciją, kontrolės perdavimą ar kokią kitą įmonės reorganizaciją, kurioje dalyvauja „Roche“, arba pagal „Roche“ vykdomą finansinį susitarimą;
 • atsakyti į tinkamus kompetentingų valstybės institucijų prašymus arba jei reikalaujama pagal taikomus įstatymus, teismo nutartis ar valstybės norminius aktus;
 • jei reikia įmonės auditui atlikti arba ištirti ar atsakyti į skundą ar saugumo grėsmę;
 • duomenys gali būti perduoti ir kitiems „Roche“ duomenų tvarkytojams, kurie atlieka tam tikrus darbus ir teikia paslaugas (tarpininkai, kurie tvarko duomenis tam, kad sudaryti ir administruoti sutartis su klientais; informacinių technologijų bendrovės, kurios duomenis tvarko, kad užtikrintų informacinių sistemų kūrimą, tobulinimą ir palaikymą; bendrovės, kurios užtikrina pranešimų klientams siuntimą, teikia apsaugos ir kitas paslaugas, įskaitant teisės, finansų, mokesčių, verslo valdymo, personalo administravimo, buhalterinės apskaitos paslaugas).

Tarptautinis asmens duomenų perdavimas

Asmens duomenys, kuriuos mums pateikiate naudodamiesi šia svetaine, gali būti perduoti ar saugomi geografiniame regione, kuriame yra taikomi kitokie nei kilmės šalyje privatumo įsipareigojimai. Tai reiškia, kad jūsų asmens duomenys gali būti perduoti į šalį, kurioje duomenų apsaugos įstatymai nėra tokie griežti kaip jūsų šalyje. Bet koks toks duomenų perdavimas bus vykdomas laikantis taikomų įstatymų.

Jei jūsų asmens duomenims yra taikomas BDAR: jei duomenys yra perduodami „Roche“ grupės viduje, sutartys, apimančios ES sutarčių standartines sąlygas pagal Komisijos 2004 m. gruodžio 27 d. (2004/915/EB) ir 2010 m. vasario 5 d. (C(2010) 593) sprendimus, yra laikomos pakankamais ir tinkamais saugikliais atitikčiai BDAR užtikrinti. Be sutarčių standartinių sąlygų, „Roche“ gali naudotis paslaugomis duomenų tvarkytojų, kurie yra patvirtinti pagal ES ir JAV susitarimą dėl duomenų privatumo (angl. EU–U.S. Privacy Shield), kuriame yra nustatyti ir pakankami ir tinkami saugikliai atitikčiai BDAR užtikrinti pagal Komisijos 2016 m. liepos 12 d. sprendimą (C (2016) 4176).

 

Asmens duomenų saugojimo laikotarpis

Laikotarpis, kurį saugosime jūsų asmens duomenis, priklausys nuo tikslo, kuriam surinkome ir tvarkome jūsų duomenis. Daugumoje atvejų duomenis saugome trejus (3) metus nuo paskutinio kontakto su jumis. Be to, jūsų duomenis galime saugoti ir ilgiau, jei ilgiau jūsų duomenis esame įpareigoti saugoti pagal įstatymus. Pavyzdžiui, su farmakologiniu budrumu susiję pranešimai yra saugomi mažiausiai 10 metų nuo produkto išėmimo iš rinkos paskutinėje šalyje, kurioje produktu buvo prekiaujama.

Su asmens duomenimis susijusios jūsų teisės

Jūsų teisės, jei asmens duomenims yra taikomas BDAR

Jei jūsų asmens duomenims yra taikomas BDAR (t. y. jei gyvenate Europos ekonominės erdvės šalyje), jūs turite tam tikras kitas teises, susijusias su jūsų asmens duomenų naudojimu ir tvarkymu.

Jūs turite šias su jūsų asmens duomenimis susijusias teises:

 • teisę susipažinti su asmens duomenimis, kuriuos „Roche“ apie jus turi;
 • teisę reikalauti papildyti ar ištaisyti asmens duomenis, kurie yra netikslūs ar neišsamūs;
 • teisę reikalauti savo asmens duomenų kopijos elektronine forma, kad galėtumėte duomenis perduoti trečiosioms šalims, arba reikalauti, jog „Roche“ tiesiogiai perduotų jūsų asmens duomenis vienai ar kelioms trečiosioms šalims;
 • teisę nesutikti, jog jūsų asmens duomenys būtų tvarkomi rinkodaros ir kitais tikslais;
 • teisę reikalauti ištrinti jūsų asmens duomenis, kai jų nebereikia tikslui, kuriam jie buvo pateikti, taip pat reikalauti apriboti jūsų asmens duomenų tvarkymą tam tikriems ribotiems tikslams, jei duomenų ištrinti neįmanoma.

Duomenų subjektų teisės bus įgyvendinamos BDAR nustatyta tvarka. Norėdami pasinaudoti šiomis teisėmis, susisiekite su mumis pasinaudodami pradžioje pateikta informacija.

Jūsų teisės bus įgyvendintos BDAR nustatyta tvarka. Jei duomenys yra tvarkomi sutikimo pagrindu, jūs turite teisę bet kuriuo metu savo sutikimą atšaukti, tačiau toks sutikimo atšaukimas neturės įtakos duomenų tvarkymo teisėtumui iki sutikimo atšaukimo. Jums pateikus prašymą duomenis ištrinti, mes galime išsaugoti jūsų asmens duomenų kopiją savo apskaitos tikslais ir tam, kad jūsų asmens duomenys nebūtų įvesti į mūsų sistemas po prašymo pateikimo.

Jei manytumėte arba jums susidarytų įspūdis, jog duomenis tvarkome nesilaikydami BDAR, turite teisę pateikti skundą atsakingai priežiūros institucijai.

Jūsų teisės, jei asmens duomenims yra taikomi Kalifornijos įstatymai

Pagal Kalifornijos civilinio kodekso 1798.83 skirsnį Kalifornijos gyventojai turi teisę prašyti tam tikros informacijos apie tai, ar atskleidžiame asmens duomenis trečiosioms šalims jų tiesioginės rinkodaros tikslams. Norėdami pateikti tokį prašymą, pasinaudokite anksčiau pateikta kontaktine informacija.

Būtinai nurodykite savo vardą ir pavardę, adresą ir savo el. pašto adresą, jei atsakymą norite gauti el. paštu. Kitu atveju atsakymą pateiksime paprastu paštu per įstatymuose nustatytą laikotarpį.

Duomenų saugumas

„Roche“ ir jos verslo partneriai imasi visų protingų priemonių asmens duomenims, kuriuos peržiūrime ar gauname naudodami šią svetainę, apsaugoti nuo praradimo, piktnaudžiavimo, neteisėto prisijungimo, atskleidimo, pakeitimo ar sunaikinimo. Vis dėlto „Roche“ nesuteikia jokios garantijos dėl jūsų asmens duomenų saugumo ir neprisiima jokios atsakomybės didžiausia įstatymų leidžiama apimtimi už nuostolius, susidariusius dėl tokio duomenų praradimo, piktnaudžiavimo, neteisėto prisijungimo, atskleidimo, pakeitimo ar sunaikinimo. Rekomenduojame jums imtis visų prieinamų atsargumo priemonių asmens duomenims, kuriuos pateikiate šioje svetainėje, apsaugoti.

Pareiškimo dėl privatumo atnaujinimas

Kartkartėmis šį pareiškimą dėl privatumo galime atnaujinti. Visi pareiškimo dėl privatumo pakeitimai bus skelbiami šioje svetainėje. „Roche“ rekomenduoja reguliariai perskaityti šį pareiškimą dėl privatumo, peržiūrėti, ar jame nėra pakeitimų. Naujausio šio pareiškimo atnaujinimo data yra nurodyta pareiškimo pradžioje.